Akçağaç Şurubunun Şifaları Nelerdir?

 

Akçağaç şurubunun her damlası mucizedir. Çınar pekmezi olarak da ülkemizde bilinir. Maple şurubu olarak da yurtdışında bilinen bu şurup yapılması oldukça zahmetli bir şifa kaynağıdır. Bağışıklık sistemini özellikle kuvvetlendirmesi nedeni ile kanser dâhil hastalıkların çoğuna iyi gelmektedir. Akça ağaç ya da İsfendan Çınarı gövdesinden şubat, mart ve nisan aylarında alınır. 3 ay sadece üretilebilen şurup, oldukça güçlü bir antioksidandır. bu şurup doğal tatlandırıcıdır, demir, magnezyum, potasyum, fosfor, çinko, kalsiyum ve manganez içerir.

Erkek üreme sistemine de Akçaağaç şurubu çok etkilidir. Toksinlerin atılmasını sağlar ve kanı temizler. Kilo vermeyi kolaylaştırır ve kasların gelişimini kolaylaştırır. Akçağaaç şurubu ile dünyada birçok ünlü kişi kilo veriyor.

Kovalar, ağacın hemen gövdesine takılan çeşmelerin altına bağlanıyor. Bu sıvı kovaya akarak zamanla birikiyor. %95’i incelemelere göre su olan Akçaağaç şurubu, toplanarak kazanlarda kaynatılıyor. Böylelikle şurup oluyor. Aslında yerlileri tarafından kuzey Amerika’da bulunan akçaağa. İmalatı %80 Kanada daha sonra da Amerika, Japonya ve güney Kore tarafında imal edilmektedir.

Cildin yaşlanmasını geciktirmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, mide sorunlarına iyi gelmesi bazı özellikleri arasındadır. Rahatlıkla mısır şurubu ya da şeker yerine kullanılabilen şurup aslında doğal şekerdir. Kemik erimesi ve kansere karşı iyi gelmektedir. Alzheimer’ı da yapılan araştırmalara göre engellediği bilinmektedir.

Yulaf ezmesi ve yaban mersini ile birlikte tüketilmesinin uzmanlar antioksidan etkisini arttırdığını belirtmektedir. Serbest radikal hasarının engellenmesi, cilt yapısının düzenlenmesi için etkili olan şurup gaz, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sorunlarda da etkilidir. Beyaz kan hücreleri çinko nedeni ile artar ve hastalıklara karşı direnç gelişir. İltihaplara da içinde bulunan manganez nedeni ile iyi gelir.1 Comment

  1. Bel fıtığını tamamen ortadan kaldıran,bitkisel ve kendimiz yapabileceğimiz fizik tedavi yöntemleri nelerdir. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden Allah razı olsun.

    Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.