Daha çok aloe vera jeli güneşten yanmış cildi yatıştırmak, aşırı kuruluğu önlemek ve cildi yumuşatmak için kullanılır. Aynı olumlu etkileri sayesinde saç derisi üzerinde de saç köklerini güçlendirmek için kullanılabilir. Eczane ya da marketlerde bulabileceğiniz bazı şampuan ve saç bakım ürünlerinin alor vera jeli ya da aloe vera özü içermesinin ana sebebi budur.

Aloe vera jeli kepeğe iyi gelir mi?

Doğal bir anti bakteriyel olan aloe vera jeli ayrıca mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Saç derisinde oluşan ve kepeği arttıran fazla yağı dengelemek için kullanılabilir. Saç derisinin altın üretilen bu yağ aynı zamanda bakterilerin de yayılmasını hızlandırıp çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Düzenli olarak saç derinize aloe vera jeli ile masaj yapmak ya da aloe vera içeren şampuan gibi saç ürünlerini kullanmak sebum üretiminin dengelenmesini ve bakteriyel cilt hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Saç derisi için faydaları

Saç derisi üzerinde kullanıldığı zaman hem kan dolaşımını hızlandırır hem de cildin yumuşamasını sağlar. Kan dolaşımının hızlanması saçın kaynağı olan saç köklerine daha çok oksijen gitmesini, dolayısıyla da daha fazla beslenmesini sağlar. Aşırı yağı azaltmak için kullanabileceğiniz aloe vera jelini aynı biçimde çok kuru saç derisini yumuşatmak için de kullanabilirsiniz.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.