Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Retro Kirpikler: Bu yıl retro kirpikler ilkbaharda trend olan göz makyajı ayrıntılarından biri olarak karşımıza çıkar. İlk olarak uygulamak için göz kapaklarınıza yumuşak tonlarda uçuk mavi gibi far uygulamanız gerekir. kirpiklerinize sonrasında da yoğun bir şekilde maskara uygulamalısınız.

Parlak Likit Farlar: Toz farlara nazaran kalıcılık konusunda uzun süre kullanabileceğiniz likit farlar, bahar ayları için kurtarıcı niteliktedir. Özellikle önerebileceğimiz nude tonlardaki likit farlarla kombin edilebilen alt tonu olan kırmızı rujları kullanabilirsiniz.

Kahverengi Tonlu Farlar: Kahverengi tonları makyajınıza pastel tonları getirmektedir ve yeni sezon trendleri arasında da yer almaktadır. Nude makyaj yapmayı özelikle tercih ettiğiniz de her göz rengi ile kahve tonlarının uyumlu olması size büyük bir rahatlık sunacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı: Dumanlı göz makyajı, her sezonun vazgeçilmez trendleri arasındadır. Bahar renkleri ile özellikle uygulandığında değişik bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Mürdüm ve mor tonlarının bunun için kullanımının ideal olduğunu belirtebiliriz.

Mat Rujlar: Mat rujlar, son birkaç yılın trend malzemeleri arasında yer alır, görüntünüzün daha doğal olması açısından da size büyük yarar sağlar. Bahar görüntüsüne uygun fresh görüntü sizi mutlu edecektir.

Siyah Eyeliner: Siyah eyeliner göz farı bile kullanmadan doğal bir görüntü yakalamanıza imkan verecektir. Nemlendirici kullandıktan sonra bir allık uygulayıp, makyajınızı hafif bir parlatıcı ile de tamamlayarak doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Tonlama-Şekillendirme: Aynı fondöteni tüm yüzünüze kullanmanız çok yanlıştır. Bunun yerine alın, çene, dudak ve gözaltına daha aydınlık veren diğer kısımlara da daha mat bir fondöten uygulayabilirsiniz.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.