Her zaman tatlı gıdalardan uzak kalmamızı diyet uzmanları önerirler çünkü bal ile diyeti insanlar pek eşleştiremezler. Oysaki birçok kişi bal diyeti ile ideal ölçülerine kavuşmaktadır. Balı, şeker kullanımı yerine kullanmak hem kan şekerinizi dengede tutar hem de size tokluk hissi verir. Diğer diyetlerdeki gibi bu nedenle kendinizde halsizlik ya da yorgunluk hissetmezsiniz.

Bu diyetin uygulanması oldukça kolaydır. Dengede olan kan şekeriniz ile birlikte siz de aynı zamanda zinde ve enerjik olursunuz. Zaman zaman kış boyu üşüdük ve soğuktan kendimizi korumak için ev ve ofislerden çıkmaz olduk. Bu nedenle bedenlerimizi büyütüp, kilolar aldık. Şimdi ise yaz geldi, artık kilo verme zamanı! Sağlıklı kilo verme ve diyet yapabilme adına düzenli olarak yürüyüşler, egzersizler ve bal diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilolara elveda diyebilirsiniz.

Bal Diyeti Nasıl Yapılır?

Her gece uyumadan evvel hakiki ve kaliteli 1 kavanoz balından 1,5 kaşığı yiyen kişi bal diyetinde gündüz de yiyip, içtiklerine dikkat ederse ve hafifi bir yürüyüş, spor aletleri ile spor yapmak gibi faaliyetlerde bulunursa çok kısa sürede ideal kilosuna inebilir.

Bu Diyeti Kimler Uygulayabilir?: Hemen hemen herkes bal diyetini uygulayabilir. Ancak bal ile yüksek tansiyon hastalarının diyet yapmaması gerekir. Doktorlarına şeker hastalığı olanlar da danışmalı ve bu diyeti ondan sonra uygulamalıdır. Düzgün bir fizik ve sıkı bir görünüm diyet yaparken öncelikli hedefiniz olmalıdır. Sağlıklı ve zinde bir görünüm, diyette hedefler arasında mutlaka olmalıdır. Düzenli egzersiz programlarından ve bal diyetinden istifade ederek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Bal, öksürük ve daha birçok hastalıklarda etkilidir. Her gece uyumadan evvel 1,5 kaşık bal yenilip, kalorisi yüksek gıdalardan, özellikle de tatlılardan uzak kalınırsa, yaşam canlandırılıp, egzersiz ya da spora zaman ayrılırsa ayda 3,5 ila 5 kilo arasında kilo verilebileceği unutulmamalıdır. Sağlığınızı kaybetmeden bu diyetle proteinsiz ve vitaminsiz kalmadan kilo vermiş olursunuz. Uygulaması çok kolay ve sonucu çok iyi olan bu diyeti denemeniz de fayda görebilirsiniz. Az gelmeden böylece fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.