Boyumun uzun görünmesi için hangi renkleri seçmeliyim diyenler için, uzun gösteren renkler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

‘Olduğundan boyunuzun daha uzun algılanmasını ister miydiniz?’ ya da diğer bir söylemle ‘ kim boyunun olduğundan daha uzun algılanmasını istemez ki?’ Her yıl moda sektörünün birbirinden topuklu, platformlu ayakkabı modelleri çalışıyor olması bir tesadüf olmasa gerek. Hemen her kadının ortak hedefi temelinde ulaşılmak istenilen arzu; daha alımlı ve uzun görünmek…

Oysa ki o kadar da topuklu ayakkabının üzerinde yükselmek kolay değildir. Hele de alışkın değilseniz, alımlı ve güzel görünmek yerine denge sorunu yaşayan biri gibi görünme riski de vardır. Geçmişlerin tabiri gibi süzülmüş, yeni trend arayışlarda ise daha uzun görünmek için yapmanız gereken kendinize birçok yolla işkence etmeniz değil, doğru kıyafetleri doğru renk seçimleri ile giymektir. Nasıl mı?

Monokromatik, aynı renk ailesinin tonları ya da aynı renklerde kıyafet seçimine denilmektedir. Vücudun bir bütün olarak algılanmasını, birbirini takip eden renklerin kullanılması sağlar. Etrafınıza eğer dikkat ettiyseniz tek renk siyah ya da koyu gri, lacivert ve tonları, beyaz-kırık beyaz gibi aynı renk ailesine ait tonların birbiriyle geçiş olduğu kıyafetleri seçen insanların daha uzun ve zayıf algılandığını keşfedersiniz. Zıt olanlar, aykırı renkler ya da birden çok renk kullanımı ile kombinlenmiş kıyafetleri seçenlerin, bu renk geçişleri ile vücutları bölümlere ayrılır. Bu da bir bütün olarak vücudun algılanmasını değil aksine ayrı parçalar halinde algılanmasını sağlar. Sizi böylesi bir giyim tarzı olduğunuz ölçülerden hatta kimi zaman da olduğunuzdan farklı minyonluk ya da kilolu gösterir.

Ayakkabı seçimi, uzun görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konudur. Ayakkabı tercihinde de monokromatik renk seçiminin devam ettirilmesi gerekir. Aşağıya doğru, renk tonlarının geçişi ile akan kıyafetin bitiş noktasında aynı tonlarda bir ayakkabı tercih edildiğinde bacak boyunuz uzun görüneceğinden görünümünüz bir bütünlük arz edecek bu nedenle olduğunuzdan uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Uzun bir üst beden ve eğer kısa bacaklarınız varsa bu küçük hileyi uygulamak size düzgün bir vücut proporsiyon görünümü kazandıracaktır. Eğer bacak boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız bir diğer dikkat etmeniz detay da pantolon seçiminde tercih edeceğiniz bel boyudur. Bacaklarınızı, yüksek bel kesimli pantolonlar olduğundan uzun algılamayı sağlayacaktır.

Tek parça elbiseler de uzun boylu görünmek için tercih edilebilir. Göğüs altı gibi özellikle bir bölgede kesilmeyen kısa ve tek parça kıyafetler sizin olduğunuzdan daha uzun algılanmanızı sağlar. aynı tonlarda topuklu bir ayakkabı ile uzun elbiseler de kombinlenirse boyunuz uzun görünecektir.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.