Buğulu Göz Makyajı Resimli Anlatım

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Buğulu göz makyajı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Sizlere buğulu göz makyajının yapılışını resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Bakışlarınız tutkulu, afet ve sıcak olsun… Buğulu göz makyajının Kim Kardashian tanımıdır. Buğulu bir makyajla muhteşem badem gözleri belirginleştirdiğinde büyüleyici ve gizemli bakışlar yaratır. Buğulu göz makyajının temel uygulama adımlarını bilerek aynı bakışa sahip olabilirsiniz.

Muhteşem Cilt Rötuşu: Göz makyajı buğulu olsun olmasın, makyaj uygulamasının en iyisi mükemmel cilt matlaştırma rötuşuyla başlar ve böylece esnek, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt elde etmenizi sağlar.
İyi bir temizleyici ve nemlendiriciye ek olarak günlük bir cilt bakımında ek olarak cilt gerginleştiren serum, dudak merhemi ve göz kremi bulunur. Düzenli olarak cilt bakımınızı yapın çünkü cilt kusurlarınızı hiçbir fondöten kapatmaya yetmez.

Mükemmel Fondöten Eşleştirilmesi: Cilt tonunuza cildinizin rengini eşitlemek için mükemmel uyum sağlayan bir alt fondöten seçebilirsiniz. Az miktarda fondöteni bunu yapmak için alın ve yanak bölgenizden çenenize doğru uygulayın.
Fark edilmeyen bir şekilde eğer kaybolursa fondöten rengi seçimi cildinize en uygun olanı demektir. Bir fırçayla kullanmak da sürmek için iyi bir tekniktir.

Kusur Gizleme: Bazı zamanlarda uykusuz geceler ve cilt kusurlarının üstesinden gelemediğiniz olmuştur. Bir kapatıcıyı, bu kusurları gizlemek için gözlerinizin altındaki siyah halkalara ve şişkin bölgelere dağıtabilirsiniz.

Mat Rötuş: Tüm yüzünüzü az miktarda mat bir pudrayla yumuşak bir rötuş elde etmek için fırçalayın.

Kaşların Mükemmelliği: Güzel bir şekilde biçimlendirilmiş kaşlar olmadan buğulu göz makyajı tamamlanamaz. Saçınızla aynı renk olan bir kaş kalemi ile kaşlarınızın arasındaki boşluğu kapatabilirsiniz. Bir kaş fırçası yardımı ile de daha sonra düzeltebilirsiniz.

bugulu-goz-makyaji

Buğulu Göz Makyajı: Parıltılı bir göz farı, sıvı ve kalem sürmeler, koyu renk bir göz farı ve parlak bir pudra yeterlidir.
Altın rengi göz farınızı ilk adım olarak tüm göz kapağınıza sürün. Gözlerinizin dış köşelerine daha sonra kaşlarınızın sonuna doğru kaybolacak biçimde kanat şeklinde bakırımsı kahverengi bir far uygulayın. Alt kirpiğinize de bu bakırımsı renkle çizgi çekin alt kirpiğinize daha sonra koyu renkte farla çizgi çekin.
Sıvı bir göz sürmesi ile gözlerinizin iç kısmından başlayıp dış köşelere doğru kalınlaşan bir çizgi çekin. Bakırımsı göz farını göz kalemi tamamlamalıdır ve kanat şeklinde aynı rötuşla uygulanmalıdır.
Metalik buğulu göz makyajını artık yaratmak için parlak pudrayı gözlerinize uygulamaya hazırsınız. Kirpiklerinizi son olarak kıvırın ve hacimli, kalıcı bir maskara uygulayın.

bugulu-goz-makyaji-21 Comment

  1. Göz kalemini kullanmadan once, kapalı halde sıcak suda 20 saniye kadar beklet. C?kar?p biraz sogumas?n? bekle. Surulebilir sıcaklıga geldiginde goz kapaklarının kirpik diplerine yakın kısımlarına dagınık bir sekilde göz kalemini sur. Alt kirpik diplerin icin de aynı islemi yaptıktan sonra, kalemin arkasındaki sunger veya aplikatorle kalemi buğulu hale getir. Daha koyu bir gorunum istiyorsan bu islemi tekrarla.

    Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.