Göz ve dudağımız günlük makyajımızı yaparken de en çok zaman harcadığımız yerlerdir. Donukluktan kurtulup, bakışlarımıza anlam katmak için yapılan göz makyajı için ilginç fikirlerimiz var. Yani hem yapması kolay hem de hafif makyaj önerileri

En İyi Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

    • Göz makyajınızı o gün giydiğiniz kıyafetlere uygun yapmaktan kaçının. Renkler tamamen zıt değil, aynı tonlarda değil ya o renge yakın ya da farklı bir renk olmalıdır. Yani siyah giydiyseniz eğer gri tonlarda bir makyaj daha güzel duracaktır. Onların modasının geçtiğini artık unutmayın!

  • Göz makyajınızda koyu rengi de tercih edebilirsiniz. Koyu renk genelde akşam makyajı olarak düşünülür ancak gündüz makyajı olarak keyfiniz yapmak istiyorsa size kimse karışamaz değil mi. Eğer göz makyajınızı koyu tonlarda seçecekseniz dudaklarınıza kesinlikle ruj ya da parlatıcı sürmeyin. Makyajınızın abartı durmaması için dudaklarınız doğal kalmalıdır.

  • Tek bir renk makyajı da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Örneğin far ve allığınızı şeftali tonlarında seçerek dudağınıza da bir parlatıcı uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Daha masum ve daha doğal görünmenizi yüzünüzün tek renk olması sağlayacaktır. Tabi ki makyaj uygularken oldukça hafif olmasına özen göstermelisiniz. Diğer türlü garip bir görüntü ortaya çıkacaktır.
  • Koyu renk bir ruj ya da parlatıcıyı dudaklarınıza sürerek dikkat çekebilirsiniz. Gözlerinize bunun yanı sıra yalnızca bir rimel uygulamanız bakışlarınızın güzelleşmesini sağlayacak ve hem gözler hem de dudaklarınız üzerinde etkili olacaktır. sizi makyaja boğulmak güzelleştirmeyecektir.
  • Metal renklerinde gözünüze süreceğiniz bir far gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Daha önce eyeliner çekerek ya da kaleminizi kullanarak daha sonra farınızı uygulayabilirsiniz. Hem çekici hem de doğal olacaktır.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.