Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altımda sabahları uyanınca morluklar oluşuyor. Bu durumdan çok şikayetçiyim. Göz altı morluklarından kurtulmak için ne yapmalıyım?3 Comments

 1. Kadınlarda ve erkeklerde en rahatsız edici fiziksel özelliklerden biri gözaltı morluklarıdır. Elbette ki, gözaltı morlukları ya da halkalarının sebepleri olduğu gibi çözüm yolları da mevcuttur. Bazı kişilerde sürekli var iken bazılarında ise dönem dönem oluşup, geçmektedir.

  Göz Altı Morlukları Neden Olur?

  Genellikle gözaltı morlukları o bölgede bulunan kılcal ve ince damarlardan kaynaklı problemlerden bir tanesidir. Bazı etkenler; yorulma, fazla uykusuzluk, güneşe maruz kalma, alerji durumları ve ilaç kullanımı gibi… daha çok fazla ve sık bir şekilde morluk oluşmasına neden olmaktadır.

  Bilhassa yaşı ilerlemiş, yoğun güneşe maruz kalmış, yorucu ve uykusuz geçen günlere sahip ve çeşitli astım rahatsızlıklarına sahip kişilerde daha fazla görülen gözaltı morluklarına karşı mücadele verirken morlukları oluşturan bu nedenleri ortadan kaldırmak için kozmetik ürünlerden faydalanmak da etkili olacaktır.

  Bu rahatsızlıktan vücudumuzun en dikkat çekici parçası olan gözlerimizi korumak için beslenme rejimine dikkat etmek, uygun şekilde spor yaparak fiziksel durumunuzu korumak, hayat temponuzu düzene sokmak ve soğuk-sıcak gibi dış etkenlere karşı tedbirli olmak gerekmektedir.<!–adsense–>

  Gözaltı morluklarına karşı özellikle düzenli uyku en iyi çözümlerden biridir. Bunu gerçekleştirmek modern şehir hayatında biraz zor gibi görünse de hayatınızı düzgün bir palana koyarak dilediğiniz gibi yaşayıp, uykunuzu alabilirsiniz.

  Göz Altı Morluklarına Faydalı Bitkiler

  Çözüm olarak eğer anlık ve hızlı teoriler istiyorsanız, gözaltı morluklarının olduğu yerlere soğuk salatalık yerleştirerek, kan akışını yavaşlatan kompresler uygulayabilirsiniz. Bu durumda bu bölgede yer alan kılcal damarlardaki kan akışın yavaşlayıp, kan sızdırmalar azalacaktır. Patates de gözaltı halkalarının hafiflemesi için ideal bir sebzedir. Halka şeklinde göz üstlerinize koyup 10-15 dakika kadar bekletebilirsiniz.

  Siyah ve yeşil çaylar iltihaba karşı birebir olduğu gibi gözaltı halkalarınızın yer aldığı bölgelere her gün uygulayarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

  Göz altı Morlukları Nasıl Geçer

  Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

  Göz Altı Morlukları için Reçete 1
  1 adet salatalık, 2 adet yuvarlak dilimlenmiş salatalık, 1 tatlı kaşığı arı sütü, 4 damla kayısı yağı.
  Salatalık blendırdan geçirilerek süzülür. Arı sütü ilave edilerek karıştırılır. Kayısı yağı, hazırlanan karışım göz çevresine sürülerek gözlerin üzerine dilimlenmiş salatalık yerleştirilip 20 dakika bekletilir. Sabah akşam uygulanabilir.

  Göz Altı Morlukları için Reçete 2
  2 adet yuvarlak dilimlenmiş kivi, 1 adet kivi, 2 çay kaşığı bal
  1 adet kivi blendırdan geçirilerek suyu çıkartılır. Bal ilave edilerek iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım gözlere sürülür. Gözlere dilimlenmiş kivi konularak 15 dakika bekletildikten sonra gözler gül suyu ile silinir. Sabah akşam uygulanabilir.

  Göz Altı Morlukları için Reçete 3
  1 adet elma, 1 adet E vitamini ampul
  Elma rendelenerek suyu çıkartılır. E vitamini ampul kırılarak karıştırılır ve göz pamukları bu losyona batırılarak gözlerin üzerinde 15 dakika bekletilir.

  Göz Altı Morlukları için Reçete 4
  1 adet taze incir, 1 tatlı kaşığı gül suyu
  1 adet incir soyulup ikiye bölünerek gözlere yerleştirilir. 15-20 dakika beklettikten sonra gözlerinizi gül suyuyla ıslatıp pamukla silebilirsiniz.

  Göz Altı Morlukları için Reçete 5
  1 tatlı kaşığı arı sütü, 2 adet E vitamini jel kapsül
  Arı sütünün içine E vitamini jel kapsül akıtılarak karışım sağlanır ve sabah akşam göz çevresine sürülür.

  Göz Altı Morlukları için Reçete 6
  1 su bardağı gül yaprağı, 1 çorba kaşığı gül yağı, 1 çorba kaşığı badem yağı.
  Gül yaprakları üzerine gül yağı, badem yağı dökülüp cam bir şişede kapağı kapatılarak güneş gören bir yerde üç hafta bekletildikten sonra, sabah akşam göz çevresine sürülür.

  Morluklarda, tüm bu uygulamalara rağmen azalma ya da iyileşme görmüyorsanız mutlaka uzman birine danışarak sizin için en uygun olan tedaviye karar verebilirsiniz.

   

  Post a Reply
 2. Cevap için teşekkür ederim 🙂 Hangi tarifi denesem acaba 🙂

  Post a Reply
 3. Güzel tarifler var. Bilgiler için teşekkür ederiz 😉

  Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.