Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Neler Yapılabilir?

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Neler Yapılabilir? Göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer? Gözün etrafındaki kırışıklıklar için basit öneriler:

İlk karşılaştıklarında kadınlara göz çevresi kırışıklıkları hayal kırıklığına uğratan bir durumdur. Hatta göz çevresi kırışıklıkları ilk başladığında birçok kadın bu durumu facia olarak görebiliyor. Güzelliğe önem verildiğinden mi yoksa bedenimizin zamana karşı yıprandığı gerçeğiyle yüzleştiğimiz için mi kırışıklarla ilk karşılaştığımızda şok yaşıyoruz! Ama biz kadınların canını gözaltı kırışıklıkları ve özellikle de kazayağı çizgileri çok sıkıyor.

Kaçınılmaz olarak, göz bölgesi derisinin hassas olmasından dolayı her insanın yüzleşeceği gözaltı kırışıklarının geçmesi için neler yapılabilir?

Narin Davranın: Boşuna gözaltı bölgesine hassas dokunuşlar yapılması gerektiği ve cilt maskelerinin gözaltı bölgesine uygulanmaması gerektiği belirtilmiyor. Gözaltlarına yüzük parmağınızla makyajınızı temizlerken, göz kreminizi uygularken hafif dokunuşlar yapın. Özellikle makyaj temizleme sırasında gözaltını hırpalar, bu bölgeyi çekiştirerek, hırçın davranarak temizlersek gözaltı kırışıklıklarının oluşumunu sağlayabiliriz.

Gözaltı İçin Krem Kullanın: Gözaltı kremleri ile özellikle 30’undan itibaren gözaltı bölgenizi en azından akşamları yatarken nemlendirin. Bu bölgenin kurumasına müsaade etmeyin. Cilt bakımınızı düzenli yaptığınız kadar gözaltı bakımınıza da özen gösterin.

Yorgun ve Stresli Olmayın: Stres, sadece gözaltlarınız için değil cildinizin tümü ve beden sağlığınız için en olumsuz koşulları yaratır. Olabildiğince stresten uzak kalmaya çalışın, hayatınızın stres noktalarını ve çözümlerini çok iyi analiz edin. Düzenli olarak mümkün olduğunca uyuyun. Gözaltı şişliklerine yol açan kronik uykusuzluk, kronik yorgunluk gibi durumlar karşısında bir uzmandan yardım alın.

Sigara Kullanmayın: Cilt sağlığınızı sigara tehdit ederek, erken yaşlanmaya cilt kırışıklıkları ile kapı aralar ve dişlerinizin de sararmasına yol açarak güzelliğinizden alır. Bu nedenle sigaradan uzak durun!

Doğal Maskeler Kullanın: Salatalık ve çilekle gözaltı kırışıklıklarını geciktirmek ve ilk kırışıklıkları azaltıp, derin çizgilere dönüşmesini engellemek için oldukça etkili doğal maskeler yapılabilir. İyice bir dilim salatalık ve bir dilim çileği ezin. Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını da bu karışıma ekleyerek, gözaltlarınıza maskeyi hafif dokunuşlarla yüzük parmaklarınızla uygulayarak yedirin ve maskeyi yarım saat sonra cildinizden temizleyin. Gözaltı nemlendiricisini daha sonra uygulayın.

Cildi Sıkılaştıran Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akının cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği vardır.

Maske için gerekli malzemeler 1 yumurtanın akı, 1 yemek kaşığı ince rendelenmiş havuç (rendelemeden önce dış kabuğunu soymalısınız) ve 1 çay kaşığı aloe vera veya badem yağı…

Malzemeleri bir kasede iyice karıştırın. Maskeyi temiz yüze masaj yaparmış gibi uyguladıktan sonra 20-30 dakika bekletin ve bol soğuk suyla durulayın.
Bu maskeyi sadece göz çevresindeki kırışıklıklar için değil, tüm yüzünüz için kullanabilirsiniz. Haftada 1-2 kez maskeyi yapabilirsiniz.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.