Göz makyajı için hangi malzemeler kullanılır? Göz makyajı yaparken kullanılan ürünler hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. 

Göz makyajı yapmak için far, rimel, göz kalemi ve eyeliner ilk akla gelen malzemeler. Sizlere göz makyajı yapmak için hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini kısaca anlatmak istiyoruz.

Far: Far, göz kapaklarını ve kirpik diplerini renklendirmek için kullanılan makyaj malzemesidir. Far renginin hangisini kullanacağınıza karar verin ve o rengin üç tonunu kapsayan bir göz farı alın. Hangi tonun size yakıştığını keşfeder, renk geçişlerini çalışabilirsiniz.  Fardan önce kullanılan far bazı, farın daha renkli görünmesini sağlayacaktır.

Kaş bakımı: En az iyi bir makyaja sahip olmak kadar önemlidir. Doğru bir şekilde kaşlarınızı şekillendirin, bir profesyonelden gerekirse yardım alın. Çok ince ya da çok kavisli yapmayın. Aşağıya doğru kaşlarınızın bakmaması için onları eski bir diş fırçasıyla ya da kaş fırçasıyla tarayabilirsiniz.

Göz makyajı fırçaları: Başarılı bir göz makyajı istiyorsanız, doğru far fırçalarına sahip olmalısınız. Bir makyaj uzmanından bunun için öneri alabilirsiniz.

Rimel: Her zaman su geçirmeyen rimel tercih etmek akıllıcadır. Kirpiklerinizi toparlamayan, ayıran ve suda akmayan bir rimeli tercih edin.

Kapatıcı: Kapatıcıyı ihtiyacınız olduğunda kullanmaktan çekinmeyin. Yüzünüzün en hassas bölgesine kapatıcıyı uygulayacağınız için teninizle uyumlu ve iyi kalitede bir kapatıcı seçin.

Göz kalemi: Gözlerinizin ön plana çıkmasına güzel bir göz kalemi yardımcı olur.

Sıvı eyeliner: Başlamak için eyeliner kullanmak istiyorsanız sıvı olanlarla başlamak idealdir. İyi bir marka eyeliner seçin ve satın aldığınız yerden nasıl uygulayacağınızla ilgili yardım almaktan kaçınmayın. Kirpik diplerini belirginleştirmek için çizgi çekmek, eyeliner veya göz kalemi ile yapılır.

Concealer: Kapatıcı olarak da bilinen bu ürün, gözaltı morlukları gibi istenmeyen durumları kapatmak için kullanılır.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.