Kaşlarınız yüzünüzün ifadesini belirler. Göz makyajınızı ne kadar iyi yaparsanız yapın kaşınızda bir ifade olmayınca göz makyajınız kendini göstermez. Kalıcı kaş dönemi sezon itibari ile başladı. Sizlere göz makyajı ve kaş şekillendirme ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Güneş ışığından kaşlarınızı koruyun

Kalıcı kaşı eğer yaz aylarında yaptırdıysanız onu güneşten, havuzdan ve deniz suyundan korumanız gerekir. Bunlar çünkü yapılan uygulamanın kalıcılığını ve boyanın tutuculuğunu azaltır. Boyaya, öz peeling ve yağlı kremler zarar verir, ömrünü azaltır. Bol bol güneş koruması sürerek kaşlarınızı koruyabilirsiniz. Kaş da moda gibi değiştiği için uygulama teknikleri de değişti. Tek çizim kıl çizim uygulamasına yerini bırakarak, yüz ifadenizi daha güzel ve doğal görünüme kavuşturur.

Kontör uygulaması yerine kaş kalemi de kullanabilirsiniz

Kaşınız için kontör uygulaması istemiyor ya da sevmiyorsanız günlük olarak kaş kalemi de kullanabilirsiniz. Kavisin sonuna kadar kaşın altında çizip, sonra 1 cm kaşın üstünden boşluk bırakarak kavise doğru çizip, ikisini de birleştirin. Kaleminizi daha sonra açarak sivrilen ucu ile biraz içine dikeylemesine kıl çizip, kaş fırçasıyla tarayın. Suya dayanıklı opak pirinç tonlarında kaş kavisine far sürdüğünüzde kaşınız daha kalkık duracaktır. Kaşlarınızı daha kalın ve dövme gibi seviyorsanız özellikle de gece makyajlarında MAke Up For Ever’ın Aqua brow kid ürününü seçebilirsiniz. Fırçaları sayesinde rahatça çizip, kaş şeklinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. Hatta bu ürün yazları vazgeçilmeziniz olabilir. denize, havuza, kaşımaya ve hatta hamama ve buhar banyosuna bile dayanıklıdır. Rahatlıkla bütün şartlarda kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı

Göz makyajınıza, kaş makyajınız bittikten sonra geçebilirsiniz. Kaş altına uyguladığınız krem farı yoğun olarak kirpik dibine göz pınarına sürüp, göz üzerinde hafifçe dağıtın. Bu bölgelere daha sonra yine pirinç tonlarında ister mat simsiz ister parlak bir far sürüp bu bölgeleri patlatın. Tam göz bebeğiniz hizasında göz ve kaşın ortasında olacak şekilde bronz pudranızı hafifçe sürün ve eşit bir şekilde ki yöne dağıtın. Acil durumlarda bu göz makyajı kurtarıcınız olacaktır. makyajı yoğunlaştıracağınız zaman bu uygulama farın daha iyi kaymasını sağlar ve dalga dalga farınız kalmaz. Ortadan da eyelinerınızı sürmeye başlayın. Pınara ince bitişine kalın getirin kuyruğu eğer yapamıyorsanız kuyruğun bittiği yerden mat bir farla eyelinerınızı dağıtın. Göz bebeğinizi gölgenin geçmemesine dikkat edin. Eğer kirpik de ekleyecekseniz tüm olanlarını seçin. Eğer iyi tasarlanmış kirpiklerse tek tek uğraşmanıza gerek kalmaz. Takmadan sadece boyuna bakmanızı öneririz. Bir makas yardımı ile gözünüzün büyüklüğüne göre kesin. Kendiniz takmada zorlanıyorsanız cımbız kullanın. ilk olarak kirpiği ortaya oturtun, pınara ve bitişe parmağınızla küçük dokunuşla kirpin dibine oturtun. Beyaz kalemi de yine ortadan sürmeye başlayıp, göz pınarına doğru yoğunlaştırın. Hatta iyice alt kirpiklerinize de bulaştırıp, maskarayı da üzerine sürerseniz takmak kirpik etkisi yaratacaktır.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.