Gözaltı Morluklarına Domatesin Etkisi Nedir?

 

C vitamini ve kalsiyum gibi domatesin içinde yer alan besleyici maddeler sayesinde gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Sıklıkla görülen gözaltı koyuluğunun nedenlerinin uzmanlar; alerjiler, kalıtsal nedenler, atopik ekzema, renk düzensizlikleri olduğunu belirtiyor. Ayrıca Saraçoğlu yeterli uykunu ve domatesin içindeki A vitamini, C vitamini, fosfor, sülfür, likopen, kalsiyum gibi besleyici maddeler sayesinde göz morluklarının azaltılabileceğini belirtiyor.

Göz çevresinde koyulukların oluşmaması için yapılması gerekenler;

  • Uykunuzu iyi alın. Ana amaç burada uzun süreli uykudan ziyade derin uykudur.
  • Yastığınızı uyurken iki katına çıkarın.
  • Suyu yeterince için, diyet içecekleri, tuzu, sigara ve kahveyi azaltın.
  • Güneşten gözlerinizi koruyun. Göz koruyucu kremi ve güneş gözlüğü kullanın.

Domates Maskesi

Orta boyda bir domatesi ezdikten sonra robottan geçirin. Yarım çay kaşığı limon suyunu ve yarım çay kaşığı zerdeçal tozunu içine karıştırın. 1 ya da 2 çay kaşığı tam buğday ununu üzerine ekleyin ve karıştırın. Göz çevrenize elde edilen karışımı uygulayın. 15-20 dk beklettikten sonra suyla temizleyin. Deriyi besleyici etkiyi domatesin içeriğindeki C vitamini, A vitamini, kalsiyum, sülfür, fosfor, likopen gibi maddeler gösterirken renk açıcı özelliği ile limon suyu ve anti ödem etkisi ile zerdeçal göz çevresindeki morlukları ve şişlikleri azaltacaktır. Haftada 3-4 kez uygulamayı yapabilirsiniz.

 

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.