Gözaltı şişlikleri için bitkisel çözüm arayanlara doğal bir maske tarifi vermek istiyoruz. Evinizde bulunan malzemelerden gözaltındaki kırışıklar ve şişlikler için yararlanarak macun hazırlayabilirsiniz.

Bayanların Kabusu: Gözaltı Şişlikleri

Stres, yorgunluk, uykusuzluk, televizyon, bilgisayar… Gözaltında ya da çevrelerinde oluşan morluk, halka ve şişliklere tüm bu faktörler neden olabileceği gibi kalıtımsal ya da alerjik bir reaksiyondan dolayı da bu tür şikayetler olabilir. Evde var olan malzemeleri göz altındaki kırışıklıklar ve morluklar için kullanabilirsiniz. Mesela kompres uygulamasını kivi kabuğu ya da elmayla uygulayabilirsiniz. Her gün göz kapaklarınızın düşmesine ve kırışmasına karşı 4 parmağınızı kaşınızın dibine koyup, aşağı doğru alnınızı bastırın ve 10 kez bunun tekrarlayın. Gözaltı şişlikleriniz için bir macun da yapıp, uygulayabilirsiniz. İşte gözaltı şişlikleri için macun tarifi;

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu
  • 1 yemek kaşığı çavdar unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 4 adet kara üzüm suyu
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı

Malzemelerin tümünü karıştırıp macun kıvamına getirin ve dikey hareketlerle göz çevresine sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildiniz eğer hassas değilse haftada iki kez bu maskeyi uygulamanız faydalı olacaktır.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.