Gözaltı Şişlikleri İçin Ne İyi Gelir?

Evinizde bulunan malzemelerden faydalanarak gözaltındaki kırışıklıklar ve şişlikler için evinizde bir macun hazırlayabilirsiniz.

Stres, yorgunluk, uykusuzluk, bilgisayar ve televizyon… Bu faktörlerin tümü gözaltında ya da çevresinde oluşan morluk, halka ve şişliklere yol açabileceği gibi kalıtımsal ya da alerjik bir reaksiyon neticesinde bu tür şikayetler olabilir.

Gözaltındaki Kırışıklık ve Morluklar İçin

Gözaltındaki kırışıklık ve morluklar için evde olan malzemeleri kullanabilirsiniz. Mesela kivi kabuğu ya da elmayla kompres yapın. Göz kapaklarınızın düşmesine ve kırışmasına karşı da 4 parmağınızı her gün kaşınızın dibine koyup, alnınızı aşağı doğru bastırın ve 10 kez bunu tekrarlayın. Gözaltı şişliklerini yok etmek için de bir macun hazırlayarak uygulayabilirsiniz, faydasını göreceksiniz.

Gözaltı Şişlikleri İçin Ne İyi Gelir?

Gözaltındaki şişlikler için en bilinen çözüm önerisi patates… Patatesin kabuğunu soyun ve rendeleyin. Bir tülbentin içine koyun ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. Yaklaşık 5 dakika beklemeniz kafi. Gün içerisinde bir kaç kez yapabilirsiniz. Patates ayrıca göz altındaki koyu halkaların da renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Salatalık da gözaltı şişlikleri için kullanılır. Kalın dilimlediğiniz salatalığı 15 dakika kadar buzluğa kaldırın. Buzluktan çıkardığınız salatalık dilimlerini göz kapaklarınız üzerine yerleştirin. Soğukluğu geçince buzluktan yeni bir dilim alıp devam edebilirsiniz.

Gözaltı Şişlikleri için Macun Tarifi

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu
  • 1 yemek kaşığı çavdar unu
  • 4 adet kara üzüm suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Malzemelerin tümü karıştırılarak macun haline getirilir ve dikey hareketlerle göz çevresine sürülür. 15 dakika bekletilir. Daha sonra yüz yıkanır. Cilt eğer hassas değilse haftada iki kere bu maske uygulanabilir.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.