Güneş Yanıkları Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Güneş yanıkları nasıl geçer? Güneş yanıkları için bitkisel çözümler nelerdir? Güneş yanıklarına karşı uygulanabilecek bitkisel formüller hangileri?

Tatil sezonunun açıldığı şu günlerde yaşanılan en büyük sıkıntı, güneş yanıkları olsa gerek. Güneş yanıkları, pek çok kişinin de tatilini kabusa çeviren, yaşam kalitesini bozan önemli bir durumdur. Önlem alınmaz veya dikkatli olunmaz ise, güneş yanıkları oldukça tehlikeli boyutlara varabilir. Bu yazımızda sizlere güneş yanıkları için bazı bitkisel çözümlerden bahsedeceğiz.

Cilde, herhangi bir koruyucu kremi sürmeden, uzun süre güneş altında kalmak, güneş yanıklarına davetiye çıkarabilir. Güneş altında uyuyakalmak gibi bir hata da, cildin su toplamasına yol açabilir.

aleo-vera2Güneşten yananlar için ilk yapılacak iş soğuk duş almak olmalı. Ardından ise, cildi bolca nemlendirmeniz gerekir. Tabi ki bol su içmek de gerekir.

Şimdi, sizlere, güneş yanıklarını çabuk  iyileştiren doğal alternatif tedavilerinden birkaçını vermek istiyoruz.

Güneş Yanıklarını Çabuk İyileştiren Doğal Tedaviler :

Aloe Vera : Aloe Vera jeli, güneş yanığına en iyi gelen bitkisel çözümdür. Nemlendirici ve hızlı bir iyileştirici özelliği sayesinde, aloe vera jeli ya da suyu yanıklı bölgeye uygulanabilir.

Salatalık : Taze salatalık suyu, yanık bölgeye sürüldüğünde cildiniz tazelenecektir. Ayrıca, salatalık suyu, ağrıyı azaltacak ve yanmanın geçmesini de sağlayacaktır.Elma sirkesi : Elma sirkesi, yanma hissini ve batma duygusunu azaltır.

Zeytin Yağı : Zeytinyağı, acıyı azaltıcı etki gösterir.

Lavanta yağı : Güneş yanıkları için en sık kullanılan bitkisel çözümlerden biridir. Lavanta yağı, nemlendirici ve ağrı giderici özellik gösterir.

Siyah çay : Siyah çay veya çay poşetlerini güneşten yanan bölgeye koyun. Bu sayede, hem ağrınız azalacak, hem de yanma hissi ortadan kalkacaktır.

Kaynak: DogalveGuzel.comYorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.