Hangi Yiyecek ve İçecekler Göbek Eritir?

 

Estetik açıdan göbek bölgesindeki yağların kötü durmasının yanı sıra kalp krizi, diyabet, tansiyon yükselmesi ve inme çeşitli sağlık sorunlarına neden olur.

Dutgiller: Yüksek oranda lif ve C vitamini ile göbek yağlarını yakmakta çilek, yaban mersini, böğürtlen, ahududu gibi dutgiller oldukça etkilidir.

Yeşil Yapraklı Sebzeler: Kereviz, roka, brokoli ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler lif açısından zengin, kalorisi düşük ve göbek eritmeye yardımcı besinler arasındadır.

Badem: Karın yağlarını azaltmak için tekli doymamış yağ ve protein dolu badem ideal kuruyemişlerdir.

Tahıllı Gıdalar: Karın eritmek için doğal çözümler arasında yulaf ezmesi ve diğer kepekli tahıllar vardır.

Bel ve göbek bölgenizdeki yağları kepekli tahıllar açısından zengin bir diyet yakar.

Glikoz, insülin oranınızı ayrıca bu yiyecekler dengeleyerek açlık krizleri ile savaşır.

Yeşil Çay: Yağ asitlerini kafein uyararak ortaya çıkmasını sağlar, kafeinle yeşilçayın içinde bulunan polifenoller birleşerek kalori yakımını kolaylaştırır.

%4 oranında yeşil çay metabolizmanın hızını artırır, hızlı çalışan bir metabolizma yağ depoları ile savaşmak anlamına gelir.

Narenciye: Greyfurt, limon, mandalina ya da portakal gibi narenciyeler C vitamini açısından yüksek, mükemmel besinlerdir, metabolizmanızın artıp, yağ yakımının kolaylaşmasını sağlar.

Birçok diyet listesinin özellikle greyfurt vazgeçilmezidir ve yağ yakıcı süper meyveler içerisindedir.

Kuşkonmaz: Kuşkonmaz da A ve C vitamini özleri ile göbek yağlarının yakılmasında önemli rol oynayan besinler arasında yer alır.

Zencefil: Karın yağlarını yakmak için zencefil çok faydalıdır. Metabolik aktivatör olarak bilinir ve karın yağlarını metabolizmayı arttırarak yok eder. Zencefil çayından günde iki bardak içmenizi tavsiye ederiz.

Sarımsak: Sarımsak antibiyotiktir ve kan şekerini düzenler, enerji yağ yakma seviyesini maksimuma yükseltir.

Elma: Elma giren eve doktorun girmediğini eskiler söylemiştir. Antioksidan ve pektini elma içerir, metabolik hastalıkların önüne geçip, düzenli olarak metabolizmanın çalışmasını sağlar.

Flavonoidler, lifi, betakaroten ve sitostanolün dolu yapısı ile tokluğu uzun süre sağlar ve fazla yemenizin önüne geçer.

Sağlıklı Yağlar: Kolesterolü sağlıklı yağlar düşürür, açlık hissinin bastırılmasını sağlar ve yağ yakımını sağlar.

Keten tohumu yağı, zeytinyağı ve avokado yağı karın eritmek için önerilir.

Yumurta: Bilinen en iyi B12 kaynaklarından biri yumurtadır. Metabolizmayı B12 çalıştırıp, yağ hücrelerini harekete geçirir.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.