Hangi Renkler Zayıf Görünmeyi Sağlar?

 

Birçok detaya biz bayanların giyinirken çok dikkat etmesi gerekir. Giydiğiniz kıyafetin modeli, rengi ve boyunun görünüşünüzün üzerinde oldukça büyük etkisi vardır. Olduğunuzdan daha kilolu ya da ince görünmeniz yanlış renk seçimi ile mümkündür. Hafif toplu bacaklarınız ve geniş baseniniz var ise fazlalıklarınızı açık renk dar paça bir pantolon ortaya çıkaracaktır. Seçtiğiniz giysinin bu nedenle modeli kadar rengi de şıklığınızı belirler. İlk olarak kilolu bayanların siyaha yönelmesi de bundandır. Herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek siyahın zayıf gösterdiğidir. Ancak illa zayıf görünmek için karalara bürünmek ve siyahı sıklıkla giymeniz şart değildir. Diğer zayıf gösteren renkleri de tercih ederek kombininize renk katabilir ve formda bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İşte diğer zayıf gösteren renkler;

Kahve Tonları: Kahverengi, açık ve koyu olmak üzere birçok tona sahiptir ve sizin için ideal bir seçenek olabilir. Ancak sütlü kahve gibi açık tonlar yerine daha orta ve koyu kahveleri tercih etmeniz daha olumlu olacaktır. biraz aksesuar olarak ya da bol kesim bir üst ile koyu kahveyi destekleyerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Lacivert: Siyahtan sonra ilk akla gelen renk kusurları kapatmak için laciverttir. Formda bir görünümü lacivertin en koyu tonlarını tercih etmeden de elde edebilirsiniz. Hem canlı hem de ince bir görünüm için lacivertin orta tonlarını ya da saks mavisini tercih edebilirsiniz.

Bordo: Sonbaharın birkaç sezondur en revaşta renklerinden biri olan bordo, kışkırtıcı tonlardan biridir. Sizi ince gösterecek olması da bu rengin bir diğer güzelliğidir. Vişne çürüğü tonu özellikle size ayrı bir hava katacaktır. Pudra pembe ya da koyu gri ile bordoyu tamamlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Diğer Renkler: Kendinizi bu üç renkle zayıf görünme derdine sınırlamak zorunda değilsiniz. Tepeden aşağı pudra rengi giyerek istediğiniz ince görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca kusurlarınızı siyahla örtmek yerine istediğiniz renklerle kombin yapıp kıyafetinize canlı bir hava katabilirsiniz.

 

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.