Kadınlar Neden Maço Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınlar Neden Maço Erkeklerden Hoşlanır? Kadınlar neden kaba erkekleri sever? Kadınlar nedense kibar erkekler yerine, kaba- saldırgan ve küfürbaz erkekleri seviyorlar… Bilimsel bir açıklaması var mıdır bunun 🙂2 Comments

 1. Kendisine sözünü geçirebilen, ağırlığını koyduğu yerde kalan maço erkekleri kadınların büyük bir kısmı seviyor. Ancak neden? Aslına bakarsanız, açık bir temel neden var; kadınlar güçlü erkekleri seviyor.

  Genetik ve toplumsal olarak kodlanmışız. Her geçen gün artan bir şiddette özellikle ülkemizde erkekler maçolaşıyor. Kadınlara kaba davranıyor, daha çok küfür ediyor ve erkek olduklarını ispat etmek için neredeyse tartaklamaya kalkıyor. Özel hayatlarına da tabi ki bu durum yansıyor. Sevgiliye sert çıkmalar, hakaret etmeler, en basit nezaket kurallarını unutmanın yanı sıra bir de ciddi kıskançlık söz konusudur. Ancak asıl erkeği kaba yapan nedenler bu değildir.

  Kötü Karakterler

  Kadının İmajı
  Kadının imajı, asıl sebeptir, gün geçtikçe toplum içindeki varlığını, değerini sağlamlaştırması da cabası. Kadınlar tarafından çalışma hayatındaki koltuklar paylaşılıyor, erkeklerden daha fazla kadınlar kazanabiliyor ve kadın kendini ne yazık ki erkeğine saklamıyor! Kadınlar dolayısıyla, en az erkekler kadar cinsel olarak tecrübeli bir hale geldiler; ayrıca seçiciliğin de zevkine varıyorlar.

  Kadın da erkeğe has olan ne varsa ortak; sadece yalnız üreyemiyorlar ve bu konuda da dolayısıyla erkeğe ihtiyaç duyuyorlar. Erkeklik gurur işte tam da o safhada devreye giriyor ve kadınlardan, çalınan rollerin öcünü çeşitli kabalık ve sertlikle almaya çalışıyorlar.

  Gün geçtikçe özgüvenini yitiren erkekler, kabalık ve maçoluk kisvesiyle yitik özgüvenlerinin üstünü örtmeye çalışıyor. Kadın gözleri dikkatli bakıp, bu zaafları görerek olay mekanından uzaklaşsa da bu tipleri birçok kadın kişilik sahibi sanarak aldanmaya devam ediyor. Aldanan bu kadın çoğunluğu yüzünden, dünyanın en iyi yetiştirilmiş, en kibar erkekleri bile işin kötü tarafı kabalaşmaya başlıyor. Çünkü geçerli olanın bu olduğunu düşünüyorlar.

  Ve bazı kadınlar evet, güçlü bir erkek tarafından kötü muamele görmeyi sevilmek zannediyor! Oysa zayıf karakterin üzerine kabalık atılmış, kötü bir ciladır sadece. İlişkinin devamında bunu görüp başına geleni çeken dünyada milyonlarca kadın vardır.

  Toplumda Erkeklik Sert Olmakla Ölçülür
  Bizi toplumsal roller erkeğin sert olması gerektiğine öğütlüyor. Erkeğin sert olması ‘erkek ağlamaz’ deyimleriyle sağlanıyor. Bu nedenle hayatındaki kadına kibarlık göstermeyen, maço davranan erkek modelini doğru kişi sanma yanılgısına düşülüyor.

  Post a Reply
 2. benim de favorim deli Kadir uleyn 🙂
  deli kadir

  Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.