Kalın Kaşlar İçin Neler Yapılabilir?

 

Son dönemin trendi kalın kaşlardır. Peki, nasıl ince ve küsmüş kaşlarınızı daha kalın bir hale getirebilirsiniz. İşte o yöntemlerden bazıları;

İnce ve küsmüş kaşlarınızı güçlendirmek için işte basit uygulayabileceğiniz yöntemler;

Vazelin: Kaşlarınızda birkaç hafta içerisinde fark edebileceğiniz bir değişikliğin kaşlarınızda gerçekleştirmek istiyorsanız günde birkaç defa kaşlarınıza vazelin uygulayın. Bitmiş bir maskaranızın fırçası ile vazelini uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı: Kıl kökleri üzerinde hint yağı inanılmaz güçlü bir etkiye sahiptir. Bu etkiden siz de kaşlarınız üzerinde nasiplenmek istiyorsanız günde birkaç defa kaşlarınıza hint yağını uygulayın ve kaşlarınıza daha sonra birkaç dakika boyunca masaj yapın. En az yarım saat hint yağını yıkamadan önce bekletin.

Aloe Vera Suyu: Aloe vera suyu güzelliğin vazgeçilmez malzemelerinden biridir ve kaşlar için de eşsiz nimetlerden biridir. Günde birkaç defa aloe vera suyunu uygulayarak kısa sürede kaşlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Aloe vera suyu yardımı ile aynı zamanda daha parlak kaşlara kavuşacaksınız.

Soğan: Kaşlarınız için nimetlerden biri de evlerden eksik olmayan soğandır. Kaş yapımını içerdiği yüksek kükürt oranı ile uyaran soğanı ezin ve bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza suyunu sürün. Yüzünüzü en az birkaç saat boyunca yıkamayın.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.