Karın Ağrısı ve İshal İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Birçok insan günümüzde mide sorunlarından muzdariptir. Karın ağrısı ve ishale iyi gelen şeyler nelerdir? Sorusuna şifa olabilecek doğal çözümler sunduk. Çoğu kez ishal, karın ağrısı ile birlikte seyreder, şiddetli ve devamlı karın ağrısı ishal ikilisi bedende enfeksiyonun var olduğunu gösterir. Bakteri, virüs ve parazitler yaygın nedenleri arasında sayılabilir. Sık sık mide ağrısı ve ishal sorunu yaşıyorsanız, bu durum kronik sindirim sistemi bozukluğu olduğunu belirtir ve bir gastroloji uzmanına danışıp gereken tetkikleri yaptırmanız gerekir.

Karbonat: Asit seviyesini düşüren doğal çarelerden biri karbonattır. 1 su bardağı ılık suya yarım tatlı kaşığı karbonatı katıp, iyice karıştırarak tüketin.

Karın ağrınız ve ishaliniz eğer geçmediyse yarım saat sonra yarım su bardağı suya yarım tatlı kaşığının yarısı karbonat atıp, karıştırıp için.

Portakal Kabuğu: Orta bot 1 adet organik portakalı doğrayın. Tencereye aldıktan sonra 2 su bardağı su ekleyip, kaynatın. Soğuduktan sonra süzüp, bal ilave edin. Sindiriminizi bu içecek rahatlatacak, sizi mide problemlerinden de uzak tutacaktır.

Çemen Tohumu: Yarım tatlı kaşığı çemen tohumunu 1 bardak suya atıp karıştırın ve için. İshalinize ve karın ağrınıza çemen tohumu şifa olacaktır.

Nane Limon: Geleneksel mide problemlerini bastırmak için yapılan nane limon suyunu ya da papatya çayını deneyebilirsiniz. Mide rahatsızlıkları için nane çayı da birebirdir. Biraz çayınıza bal ekleyebilirsiniz.

Yaban Mersini: Doğanın en güçlü antioksidanlarından biri yaban mersinidir. Ayrıca anti-bakteriyel özellikleri vardır ve oldukça ishale karşı mücadelede faydalıdır. Bağırsak sorunları ile mücadele etmek için İsveçli doktorlar, düzenli olarak kurutulmuş, her gün 1 kase yaban mersini çorbasını tavsiye ediyor. İshale yaban mersini kökü de deva olabilir.

Zencefil: Sindirim sürecine yardımcı olmak, mide sorunlarını rahatlatmak için zencefil yüzyıllardır kullanılan baharatlardan biridir. mide bulantısını zencefil giderir, hamileler için de faydalıdır. Artrit ağrı ve stresi zencefil hafifletmek için güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Zencefil çayı da içilebilir şekerlemesi de emilebilir.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.