Kıyafet Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

Giyimde renkleri doğru kullanmak, güçlü ve çekici bir imaj oluşturmada en etkili yöntemlerden biridir. Renklerin ne ifade ettiğini bilmek ve bize hangi rengin daha uygun olacağını renk seçiminde doğru seçmek adeta sihirli bir değnek görevindedir. Öncelikle bir yıldız gibi parlamak istiyorsanız size yakışan rengi bulmalısınız. Giyimde de makyaj da olduğu kadar seçilen renklerin kadının kişisel özelliklerine uyum sağlaması harika hatta mucize etkisi yaratabilir. Neden diye sorarsanız renklerin seçimi genç ya da yaşlı, zayıf ya da toplu, ilgi görmeyen ya da çekici biri gibi görünmenizde oldukça etkilidir. Kıyafet harika olsa da kötü seçilen bir renk havanızın tümünü söndürebilir.

Doğru bir şekilde kişisel renklerinizi belirlerseniz daha canlı ve enerjik görünürsünüz. Yanlış renkler seçerseniz de saç ve göz renginiz donuklaşır. Ayrıca sağlıksız ve yorgun görünürsünüz. Nasıl daha bilinçli bir şekilde renkleri kullanabiliriz? İşte sizin için önerilerimiz;

  • Ten rengimiz, kıyafet seçerken renk seçiminde bize yol gösterecek en etkili yerdir. Ten renginiz pembe ise turuncu, kırmızı gibi sıcak tonlardan uzak kalmanız yararınıza olacaktır. Teniniz açık renkli ise beyaz renkleri tercih etmeyin. Pembe, siyah ve kırmızı tonları ve turkuaz size en yakışacak renkler arasındadır.
  • Her zaman revaçta olan renkler zarif renklerdir. Ayrıca mütevazi ve sade renkler zarif gösterir, gardırobunuz için en ideal yatırım parçalarıdır. Siyah, gri, kirli beyaz için vazgeçilmezler diyebiliriz. Her zaman siyah asilliğini koruyan ve profesyonel yaşamda özellikle sunum ya da toplantılarda imajınızı olumlu etkileyen bir renktir.
  • Mor, yeşil, mavi gibi soğuk renkler sizi daha zayıf gösterecektir. Ayrıca kahverengi, siyah, lacivert tonları da hem genç hem zayıf gösterecektir.
  • Ten renginiz buğday, saç renginiz siyah ya da esmer ise ve koyu bir göz rengine sahipseniz kırmızı, beyaz, mercan renkleri sizin için idealdir. Saç renginiz siyah, ten renginiz buğday ve göz renginiz açık ise kan kırmızısı tonu ve yaprak yeşili sizin için en uygunudur. Çok koyu ten rengine sahip olanlar ise mor, zeytin yeşili ve kızıl muhteşem bir hava yaratabilir.
  • Koyu kahve saç rengine sahipseniz ve ten ve göz renginizde koyuysa turuncu ve portakal tonları, altın rengi ve sarı çok yakışacaktır. Açık tenli, renkli gözlü ve koyu kahve saçlı iseniz koyu menekşe, mavi ve leylak tonları size göredir.
  • Saçlarınız koyu kumral, koyu kestane ya da kahverengi tonlarındaysa beyaz, krem, fildişi, çimen yeşili, turkuaz, açık kahve tonlar, haki, bakır, bronz, mercan, bakır, menekşe, hardal ve güneş sarısı kullanacağınız renklerdendir.
  • Koyu kumral ya da açık tonlarda saç renginiz varsa gözleriniz mavi ve teniniz açıksa pembe, fuşya, gri, mavinin her tonu ve beyaz size yakışacaktır.
  • Saçlarınız sarı ise siyah, kırmızı, yeşil ve maviyi kullanabilirsiniz. Teniniz buğday ve saçlarınız sarı ise pembe ve mavi size yakışacaktır.
  • Saçlarınız kızıl ve teniniz açık ise mercan, gri, yeşilin açık tonları, kavuniçi, saman sarısı size yakışacaktır.

 Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.