Kombinlerde En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir?

 

Dışarıya çıkmadan önce her gün uzun uzun düşünürüz. Bugün acaba ne giysem? Yanıtını kafamızda bulsak dahi seçenekleri deneyerek karar vermek isteriz. Denemek, uzun uzun düşünmek yanlış kombinler yapmamıza maalesef engel olmuyor. Tam anlamıyla görüntü kirliliği olan hatalar ortaya çıkabiliyor. O yanlış kombinlerden birkaç örnek vererek bu yanlışlara düşmemenizi ve doğru kombinler yapmanızı sağlamaya çalışacağız. Bu noktalara siz de dikkat ederseniz asla şıklığı kaybetmezsiniz. İşte sizin için örnekler;

Dizinize gelen uzunlukta eğer bir kalem etek giyiyorsanız, spor bir kazağı üstüne giymeniz oldukça garip görünmenize neden olacaktır.

Kalem etek kombininde bir gömlek tercih ederek daha ağır ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Salaş bir pantolon giyip bol bir üstü de üzerine tercih ederseniz şişman görünmenize neden olacaktır. Bu şekilde giyinmek aynı zamanda oldukça rüküş görünmenize yol açacaktır. Eğer giyeceğiniz parçalardan biri bol ise diğerinin vücudunuzu sarmasına özen göstermelisiniz.

Çiçekli, renkli bir pantolonla giyeceğiniz bol üst karmaşaya yol açıp, göz yoracaktır. Dışarıya böyle bir kombinle çıkmanızı tavsiye etmeyiz. Kıyafetiniz oldukça hareketli bir parça olacaksa diğeri kesinlikle sade ve tek renk bir parça olmalıdır. Giydikleriniz bu sayede kendisini gösterecektir.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.