Manken Diyeti

Manken diyeti nedir? Manken diyeti nasıl yapılır? Manken diyeti ile kaç kilo verilir?

Güzel ve düzgün fizikleri ile mankenler tanınır. 3 günde 4 kilo manken diyeti ile listemizde modellerin yaptığı diyetlerden örnekler sunduk. Manken diyeti ile kaç kilo verilir? 3 gün süren bu diyet size 4 kilo verdirir. Bu diyetin zararları var mıdır? Şok bir diyet olduğundan sağlık açısından zararlı olabilir, o nedenle doktora danışıp, uygulamalısınız. Genelde manken diyeti yapanlar çabuk kilo verdiklerini belirtiyor.

Nasıl Yapılır?

İşte diyet listesi;

Kahvaltı: Haşlanmış yumurta

  1. Kahvaltı: 125 gr yağsız süzme peynir ve şekersiz çay (2,5 saat sonra)

Öğle Yemeği: 125 gr yağsız süzme peynir ve çay (2. kahvaltıdan 2,5 saat sonra)

Örnek Menü

Kahvaltı: 50 gr yağsız et, 2 adet haşlanmış yumurta, 1 çay kaşığı tereyağı sürülen ekmek, sıcak su ya da sıcak yeşil çay

10:00-Brunch: Sıcak su ya da sıcak yeşil çay

Öğle Yemeği: 300 gr salata, 100 gr yağsız et ya da balık

Şekersiz  meyve, sıcak su ya da sıcak yeşil çay

İkindi Çayı 16:00: Sıcak su ya da sıcak yeşil çay

Akşam Yemeği: Sabah eğer yumurta ya da et yemediyseniz şimdi yiyebilirsiniz.

2 dilim tereyağlı ekmek

300 gr sebze

Sıcak su ya da sıcak yeşil çay

 

1950 Yıllarının Makyajı

50’li yıllarda feminenliğin, çekiciliğin ve zarif görünmenin yolculuğuna var mısınız? O halde 50’li yıllara ait makyaj önerimizi okumanızı tavsiye ederiz. Nasıl Yapılır? O dönem makyajı hakkında size ip uçları verecektir. Kısaca 50’li yıllara ait makyajı şöyle özetleyebiliriz: narin beyaz bir ten, gözlerin kedi gözü makyajı ile vurgulanması ve doğal tonlarda da bir ruj!

Fondöteni cildinize uygulayın. Ancak aşırıya kaçmayın çünkü şimdiki gibi 50’li yıllarda bronz bir ten değil beyaz, açık tenli, hatta solgun beyaz olmanın geçerli olduğu vakitlerdi.

O yüzden yüzünüze yalnızca cildinizdeki kusurları kapatmak için açık tonlarda bir fondöten uygulayın.

Bileğinize biraz fondöteni sürerek, sizin için uygun olan fondöteni bulabilirsiniz, teninizle uyan fondöten sizin için en doğru renk demektir.

Elmacık kemiklerinize pembe tonlarında bir allığı sürün.

Hafif parıltı bir gölgeyi gözlerinize verin, ışıltılı göz farlarını bunun için tercih edebilirsiniz. Göz kapaklarınıza ya da şampanya, ten rengi ya da natürel tonlarda bir göz farı uygulayın, 50’li yıllar için bu göz farı daha uygun olacaktır.

Daha sonra ince bir şekilde göz kapaklarınıza eyeliner çekin, bu dönem makyajın eyeliner şartlarındandır.

İsterseniz takma kirpik ya da bolca kirpiklerinize maskara uygulayarak gözlerde dikkatleri toplayın.

Sıra ruja geldiğinde ise rujdan yana 50’li yıllarda kadınlar mat olanlardan ya da yarı parlak rujları kullanırlardı. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce açık tonlarda fondöten sürüp daha sonra uygulayarak mat bir ruj tonu yakalayabilirsiniz.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.