Nasıl Doğal Yaz Makyajı Yapılır?

 

O özene bezene yaptığımız makyajımız, yazın o bunaltıcı sıcaklarından nasibini alır. Makyajınızın etkisi yüzünüzün terlemesi ile azalır ve uçup da gidebilir. Yaz için bu nedenle uygun makyaj doğal ve uzun süreli dayanıklı olanıdır. Güzelliğinizle siz de dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız sezonun dikkat çeken makyaj trendlerini uygulayarak görünümünüzü kusursuzlaştırabilirsiniz. Mümkün olduğunca doğala yakın ve hafif olanı yaz makyajının en önemli kuralıdır.

İşte doğal ve güzel bir yaz makyajı için yapılması gerekenler;

Fondöten Değil BB Krem: Cildinizin porselen gibi kusursuz olması için tabaka gibi yağlı görünüme sahip yer edinip, cildinize nefes aldırmayan fondötenleri tercih etmeniz şart değildir. BB kremler ile bunun yerine çok daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. BB kremler cildinizdeki kusurları gizlerken cildinizin nefes almasını sağladığından sivilce sorunlarına neden olmaz.

Allık Kullanımı: Hafif pembe ya da şeftali tonlarında allığı yanaklarınıza kullanarak abartı görünümden uzak kalabilirsiniz. Allığa allık fırçanızı sürdükten sonra fırçanızda olan fazlalığı üfleyin. Daha sade bir görünümü böylece yakalayabilirsiniz. biraz elmacık kemiklerinize renk katmanız yeterli olacaktır.

Eyeliner: Eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirin. Kirpik diplerine eyelinerı ince bir biçimde sürerek sade ama hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. abartıdan doğal ve kusursuz bir makyaj için uzak durmalısınız. Suya dayanıklı eyelinerı her ihtimale karşı tercih ederek oluşabilecek herhangi bir aksiliğe karşı önlem alabilirsiniz.

Renkli Far Kullanımı: Modern ve enerjik bir görüntü için mavi, pembe, yeşil ve sarı gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak olabildiğince bu pastel renkli farları sade bir tarzda sürerek, doğala yakın bir görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu renklilik aksi takdirde doğal olmaktan çıkar, bartı olarak algılanabilir.

Ruj Kullanımı: Uçuk pembe ya da somon tonlarında bir ruju pastel renkleri seviyorsanız tercih edebilirsiniz. Biraz makyajınıza canlılık katmak için bordo, kırmızı ya da vişne çürüğü tonlarını deneyebilirsiniz. her ne kadar bordo ve kırmızı abartı görünse de hafif sürdüğünüzde hem çarpıcı hem doğal görünecektir.

Rimel Kullanımı: Çarpıcı kirpikler her yaz olduğu gibi ön plana çıkıyor. Kirpiklerde bu nedenle abartıya kaçabilirsiniz. Kirpiklerinize yoğun maskara ile dolgun bir görüntü kazandırarak, güzelliğinizi ortaya çıkarabilir, tüm bakışları da üzerinize çekebilirsiniz. Ancak yaz makyajı olduğu için takma kirpikler doğru bir tercih olmayacaktır. Yapıştırıcısı sıcak yaz aylarında eriyip düşen kirpiklerle uğraşmak da sıkıcı olabilir.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.