Evlenme Teklifi Nasıl Edilir? Nerede Edilir?

Evlenme Teklifi Nasıl Edilir? Evlenme Teklifi Nerede Edilir? Evlenme Teklifi Ne Zaman Yapılır? Evlenme teklifi gibi hayatın en önemli anlarından birisi acaba nasıl, ne şekilde olmalı 🙂 Bayanlar da evlenme teklif edebilir mi?

 2 Comments

 1. Her çiftin hayatında gerçekleşen evlenme teklifi en özel anlardan biridir. her kadın için hayallerdeki evlilik teklifi değişiklik gösterse de bazı genel geçer kurallara dikkat ederseniz işiniz hem kolaylaşır hem de vereceğimiz tavsiyelerle yola çıkarak nasıl ve nerede evlilik teklifi edilmesi hakkında fikir üretebilirsiniz.

  Bu yazımızda zannetmeyin ki yalnızca erkekler için… Evlilik teklifinde kadınlarında bulunması normal ve hatta popüler hale geldi. Müstakbel eşinize siz de bir sürpriz yapmak isterseniz yararlanabileceğiniz bilgiler elbette mevcuttur.

  Nasıl Evlilik Teklifi Yapılır?

  İlla ki pahalı, şaşalı hediyeler ve ağdalı sözlerle evlilik teklifi yapmak zorunda değilsiniz. Onu ne kadar sevdiğinizi sevdiğinize basit ancak romantik yöntemlerle anlatmaya çalışın. Kullandığınız cümlelerin yapay ve eğreti durmasından kaçınıp hem içten hem de dürüst olduğunuzu göstermeye çalışın.

  evlenme teklifini şova dönüştürmek

  Son dönemlerde özellikle neredeyse şov haline getirilen evlilik teklifleri yazılarda ve videolarda her ne kadar etkileyiciymiş gibi görünse de doğal olmayanlar emin olun o kadar şatafatlı durmuyor.

  Teklifinizi ederken yine de bazı uymanız gereken gelenekler de vardır. bir demet güzel bir çiçek almak, içinizden gelen ufak bir notu içerisine yerleştirmek, yemeğinizi baş başa yerken evlilik teklifinizi gerçekleştirmek standart olsa da kadınların sevdiği tekliflerdendir.

  Ayrıca kız arkadaşınızın yapısını da teklifinizi yaparken göz önünde bulundurmalısınız. Sevgiliniz toplum içerisinde utangaç biri ise herkesin içinde emin olun dikkat çeken ve gürültülü bir tekliften değil ikiniz arasındaki samimi tekliften çok hoşlanacaktır.

  Evlilik teklifiniz sırasında unutmayın ki her şeyin çok mükemmel, çok iyi ve hatasız olması için uğraşırsanız gerilim ve stres nedeniyle samimiyeti yok edebilir ve sandığınızdan daha başarısız bir evlilik teklifi etmiş olursunuz. Gözden mükemmeliyet kavramınızı geçirerek olayları teklif sırasında biraz akışına bırakmaya çalışın.

  Nerede Evlilik Teklifi Yapılır?

  İlla ki evlilik teklifinizi denize karşı lüks bir restoranda ya da otantik bir yerde yapmak zorunda değilsiniz. Hatta sizin için değerli olan, bir arada anılarının yer aldığı ya da keyiflice her zaman vakit geçirdiğiniz bir yeri bunun yerine seçerseniz çok daha fazla sevgilinizin kalbine hitap etme şansınız olacaktır.

  evlenme teklifi

  Kız arkadaşınız eğer ailesine, dostlarına değer veren, onların da özel anlarında yanında olmasını isteyen bir kişiliğe sahipse tek değil de onlarla bir arada olabileceğiniz, güzelce bir grup olarak vakit geçirebileceğiniz bir mekânda evlenme teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ne çok erken saatlerde ne de çok geç saatlerde teklifinizi yapmamaya çalışın. Her ikinizde böylece çalışıyorsanız teklifiniz öncesinde dinlenme zamanınız olur ve geç saatlere kadar kalmazsanız da yorgunluk, uyku gibi sıkıntılardan kendinizi korumuş olursunuz.

  Daha kolay bir şekilde evlilik teklifinizi gerçekleştirmek için bu sizlere verdiğimiz tavsiyeler tabi ki illa yapılması gerekenler değildir. Birbirinizi sizden iyi tanıyan başka kimse olamayacağı için çok iyi analiz ederek tercihler yapmalısınız. Kız arkadaşınızın özelliklerini ve kendi hayal gücünüzü de hesaplayarak özelleştirmeyi ve size uygun bir şekle getirmeyi unutmayın.

  Post a Reply
 2. Acaba şöyle bir damat adayı bulsak nasıl olurdu 🙂

  Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.