Orta Yaş Bayanlar İçin Kıyafetler

Orta Yaş Bayanlar İçin Kıyafetseçimi nasıl olmalı? Orta yaş bayanlar nasıl giyinmeli?

Basit önlemlerle, zamanı durdurmak mümkün olmasa da, makyajınızda yapacağınız ufak değişikliklerle duruş ve imajınıza dinamik bir hava katabilirsiniz. Birkaç dakika içinde bu değişikliklerle yılları görünümünüzle geri alabilirsiniz.

  • Pembe tonlarını dudaklarınız için tercih edebilirsiniz.
  • Yukarıya doğru kaşlarınıza kavis verin.
  • Kırlaşmış kaşlarınızı kalemle ya da kaş boyası ile kapatın.
  • İncecik bir eyeliner çekin.
  • Kirpiklerinize ek yaptırabilirsiniz.
  • Koyu dudak kalemiyle dudaklarınızı çizmeyin.
  • Pudra ya da fondöteninizi inceltin.
  • Takım tarzında giyinmeyin. Kombini ayrı parçalarla yapın.
  • Her ne kadar topuklu ayakkabı giyseniz de babetlerle daha modern ve genç görüneceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Orta Yaşlar İçin Kıyafet SeçimiHer zaman dolabımızda bizi kurtaran giysileri seçmeliyiz. Elbiselerden tek parça mutlaka dolabımızda olmalıdır. Özellikle de siyah ve bej rengi… üzerine küçük bir hırka ya da ceketle bu elbiseleri çok değişik giyebiliriz, uzun şal, inci kolye ya da ufak jean bir yelekle de gittiğimiz davetlere ilk kez gidiyormuş izlenimi verebiliriz.

Smokin Bir Takım Alın: Alternatifli olarak bu takımınızı kullanabilirsiniz. Mesela ipek gömleklerle pantolonlar, straplez bluzlarla ya da tişörtlerle hem şık hem de spor hale getirebiliriz. Görünümünüzü sporlaştırmak için gündüz spor ayakkabı ya da babet tercih edebilirsiniz. Bu görünümünüzü akşam da topuklu bir ayakkabı ile şık hale getirebilirsiniz. Muhakkak arabanızda inci kolye, topuklu ayakkabı ve ipek fular bulundurun. Hayatınız ansızın katılacağınız davetler için kolaylaşır.

smokin-bayan

Trençkotunuz Olsun: Klasik, modası geçmeyen parçalardan biridir. Her zaman size kaliteli ve şık bir hava verir. Kıyafetlerinizin hepsinin üstüne giyebilirsiniz.

Ayakkabı ve Çantanız Kaliteli Olsun: Ayakkabı ve çanta kıyafeti gösterir. Sizin duruşunuzda ve kıyafeti taşımanızda iyi bir ayakkabı çok büyük bir etkendir.

Tişört ve Gömleğiniz Olsun: Her ikisi de dolabınızda olmazsa olmaz olan parçalar olmalıdır. Özellikle siyah ve beyaz tonları seçin. Düşünmeden etek ve pantolonlarınızın üzerine giyebileceğiniz kurtarıcılarınızdır.

Davetlere Şık Bir Elbise Alın: Aksesuarlarla bu elbiseyi zenginleştirebilirsiniz. Aksesuarlarla sıradan bir elbiseyi bile çok çekici hale getirebilirsiniz.

Aksesuarlarınız Olsun: En önemli aksesuarlar; yüzük, kolye ve küpedir. Bunların da kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kıyafetlerinizi basitleştirebilir. Her sezonun değişmez parçası jean pantolon ve cekettir. Sizi her daim spor ve şık gösterebilir. Deri ceket, uzun hırkaları sonbahar için edinin. Uzun süre bunlar giyilebilir giysilerdir.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.