Zayıflamak için patates suyunu denemek ister misiniz? Patates suyu ile zayıflama hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz. Patates suyu ile diyet yapmanın püf noktaları:

Patates Suyu Zayıflatırmı?

Sindirim sistemini, çiğ patates suyu uyarır, doğal bir anti-inflamatuar olarak hareket eder ve vücudun optimum pH dengesini sağlamaya yardımcı olabilecek alkali bir besindir. Aşama aşama patates suyu ile zayıflama küründe belirteceğiz. Aynı zamanda bu su mide ülseri ve karaciğer bozuklukları tedavi etmek için kullanılagelmiştir. Karaciğeri çiğ patates suyu içmek temizler, kabızlığın önüne geçer ve giderir. Sindirimi hızlandıran kolondo ‘dost’ bakterilerin üremesini sağlayan özlerden çiğ patates suyu oluştuğu için kilo vermeye yardımcı olabilir.

Patates Suyu ile Zayıflama Kürü

2 hafta boyunca diyet programınıza günde 2 kez birer bardak çiğ patates suyunu ekleyin.

İlk Adım: En taze patatesi manav ya da pazardan temin edin, taze patatesin besin değeri, eskimiş olandan daha fazladır.

İkinci Adım: Dilim dilim patatesi kesip, katı meyve sıkacağına atarak suyunu çıkarın. Eğer katı meyve sıkacağınız yoksa çiğ patatesi rendeledikten sonra süzüp suyunu bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Sabahları aç karnına, kahvaltıdan en az yarım saat önce 100-150 yani yaklaşık 1 çay kaşığı bardağı patates suyu için. Akşamdan patates suyunu hazırlayıp, sabaha kadar bekletmeyin, taze taze yapıp için. Patates suyunu sevmediyseniz biraz için bal ya da havuç suyu katıp daha içilebilir hale getirebilirsiniz. Limon suyunu da eklemeniz mümkündür. Limon suyu da kalorisiz olduğu için iyi bir alternatif olacaktır.

Dördüncü Adım: Akşam yemeğinden yine en az yarım saat önce de aynı miktarda patates suyu için. Bu şekilde iki hafta sabah, akşam patates suyu tüketmeye devam edin, baktınız iki haftanın sonunda kilo vermenize yardımcı oluyor, 1 hafta ara verdikten sonra tekrar 2 hafta bu küre devam edin.

Beşinci Adım: Ağır yemekler, rafine şekerler ve işlenmiş gıdalardan 2 hafta boyunca uzak durun, meyve ve sebzeye yönelin.2 Comments

  1. deneyen varmı arkadaşlar lütfen yazın

    Post a Reply
  2. Bence Denemekte yarar var.inanilmaz bir nimet.Kaynatip suyunu içerek denedim.Gerçekten eklem ağrılarına da Faydası olduğunu his ettim.Tşkr ederim.bu tarif için.

    Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.