Siyah noktalar için maske arayanlara kolay bir maske tarifi vereceğiz. Siyah noktaların evde temizliği için kolay ve doğal bir yöntemimiz var: yumurta akı maskesi! Bu etkili ve ekonomik güzellik sırrı ile siyah noktaları derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Cilt gözeneklerinin açılmış olması ve siyah noktaların yumuşamış olması maskenin daha fazla etki göstermesini sağlıyor.

Yumurta akı maskesinin bu nedenle duştan sonra ya da yüzünüzü su buharına tuttuktan sonra uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Siyah Nokta Maskesi: Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı Maskesi


Siyah noktaların temizliği için gereken malzemelerimiz oldukça basittir: Bir adet yumurta akı, mutfak fırçası, bir de ince kat peçete. Malzemeleriniz hazırsa uygulamaya geçebiliriz. Siyah nokta olan bölgelere fırça yardımı ile sürelim. İnce bir kat peçeteyi de üzerini kaplayacak şekilde yapıştıralım. Bir kat peçetenin üzerinden yumurta akı ile geçelim. Yaklaşık 10 dakika kadar kuruması için bekleyelim.

Hızlı bir şarkı açıp bu bekleme süresinde dans edebilir ve metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermeye ya da formunuzu korumaya devam edebilirsiniz.

Siyah nokta temizleme bandı gibi yumurta maskesi kuruyup sertleştiğinde uçlarından başlayarak yavaş yavaş siyah maskeyi çıkarın.

Ilık suyla yüzünüzü yıkayarak durulayın. Nemlendirici krem uygulayın.

Bu maskeyi siyah nokta temizliği ve cilt bakımı için her hafta tekrarlayın.Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.