Yağları eritmek için bitki çayı tarifi arıyorum. Yağları kolay eriten doğal bitki çayı hangisidir? Yağlardan kurtulmak için bitki çayı arayanlar için yağ yakıcı bitki çayları hangileri?

Fazla yağlardan kurtulmak herkesin hayali… Yağlardan kurtulmak için diyetler, egzersizler, spor salonları, sabah koşuları, kalori hesapları yapanları etrafınızda görürsünüz.  Kilo vermek ve yağlardan kurtulmak için bitkilerden yararlanmaya ne dersiniz? Sizin için yağ yakıcı ve kilo vermeye yardımcı bitki çaylarının listesini hazırladık.

Yağ Yakıcı Bitki Çayları

Yeşil Çay:  Yeşil çay metabolizma hızını arttırır ve yağların yakılmasına yardımcı olur. Kötü kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Yeşil çay demlemek için: Bir su bardağı suyu kaynatın, 5 dakika kadar bekleyin ve süzgeç üzerine yerleştirilmiş bir çay kaşığı yeşil çayın üzerine dökün. Yeşil çayı kaynar su yerine, 80-85 derecedeki suya demlemek faydalıdır.

Oolong Çayı:  Yağların sindirilmesini kolaylaştıran ve vücutta birikmesine engelleyen Oolong çayı, uzun süren tokluk için de faydalıdır.

Hibiskus Çayı: Sindirimi kolaylaştıran ve idrar sökücü özelliği de bulunan Hibiskus çayı, yağ yakıcı bitki çaylarındandır.

Acı Biber Çayı: Kırmızıbiber ile yapılan acı biber çayı, vücut sıcaklığı ve metabolizma hızını arttırır. Mide rahatsızlığı olanlara, gebelik ve emzirme dönemindeki bayanlara içilmesi önerilmez.

Yağları Eriten Çay Tarifleri

Yağ Yakıcı Çay Tarifi: Yağ yakıcı çay tarifimizde yeşil çay ve mate çayı bulunuyor.

Malzemeler:

4 Çay kaşığı kurutulmuş mate yaprağı.

3 Çay kaşığı kurutulmuş yeşil çay.

2 Çay kaşığı kekik.

1 Çay Kaşığı ısırgan otu.

Yağ Yakıcı Çayın Hazırlanışı: Malzemeleri birbirleriyle harmanlayın ve siyah çay demler gibi demleyin. Yemeklerden önce veya sonra tüketebileceğiniz bu çay, yağları yakmanıza faydalı olacaktır.

Zencefilli Yağ Yakıcı Çay: Zencefilin yağ yakıcı özelliğini denemek ister misiniz?

Malzemeler:

* Zencefil.

* Sarımsak.

* Taze limon suyu ve bal.

Hazırlanışı: Bir miktar zencefil, 2 diş kadar havanda dövülmüş sarımsak ve 1 çay kaşığı bal, 1 su bardağı kadar kaynar suyun içerisinde karıştırılır. İyice karıştırdıktan sonra karışımı buzdolabına atın. Zencefilli çay, soğuk olarak tüketilir. Çayın içerisine katılacak zencefili ağız tadınıza göre atmanız gerekiyor. İlk denemeden sonra ne kadar atacağınızı siz belirleyebilirsiniz.2 Comments

 1. Ender Saraç’ın beşi bir yerde çayını denemelisin 🙂

  Beşi bir yerde zayıflama çayı ise şu malzemelerden yapılıyor: Mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik

  Ender Saraç Beşi Bir Yerde Çayı Tarifi
  1 litre kaynamış suyun içine birer çay kaşığı mate yaprağı, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika kadar beklendikten sonra süzülerek suyu içilir.

  Post a Reply
 2. Selahhattin Dönmez’in bitki çayını da deneyebilirsin:
  1 su bardağı demlenmiş yeşil çay
  Bir kaç dal taze nane
  1 rulo kabuk tarçın
  2 tane limon
  750 ml su

  Çayın Hazırlanışı:

  1 su bardağı demlenmiş yeşil çayı, geniş bir sürahi veya kavanoza dökün. Üzerine az nane yaprağı, 1 adet rulo kabuk tarçın ve 2 limonun suyunu ekleyin. Son olarak karışımın üzerine 750 ml su ilave edin ve karıştırın. Bitki çayımız hazır 🙂

  Post a Reply

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.